Biz Kimiz?

2007 senesinden beri tasarım odaklı, kaliteli ve özgün projeler inşa ediyoruz.

0
Tamamlanmış Proje
0
Gelecek Proje
royal (1)

Hikayemiz

ESSA Yapı, 2007 senesinde Sarıoğlu ailesi tarafından kuruldu. Uzun yıllar tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile, gayrimenkuldeki yatırımlarını bir inşaat ve gayrimenkul şirketi kurarak, tek çatı altında toplamaya karar verdi. İlk başlarda ofis ve ticari binalar inşa edip, kiralama yoluna giden şirket, daha sonra ESSA markasıyla, “markalı konut” alanına da adım attı. Yüksek kaliteli, tasarım odaklı ve komşuluk anlayışının öne çıktığı butik konut projeleri geliştirerek ilerlediği yolda, günümüze dek İstanbul’da  konut projeleri tamamlayarak sahiplerine teslim etti.

Türkiye’de yüksek kaliteli ve özgün projeler üretme arzusuyla yaklaşık 15 sene önce yola çıkan ESSA Yapı, ailenin genç kuşağının da katılmasıyla, hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 2020’de yol haritasını güncelleyen şirket, bundan sonra iki alana odaklanmayı amaçlıyor. İlki, İstanbul ve Muğla’da tasarım odaklı, yüksek gelir grubunu hedefleyen, özgün konseptli konut projeleri; diğeri ise yoğun nüfuslu şehirlerde, lojistik alanında ticari gayrimenkuller. Şu ana kadar bütün projelerinde arsa sahibi olan ESSA Yapı, geliştirdiği bütün ticari gayrimenkulleri hala portföyünde bulunduruyor.

Öne Çıkan Projeler

Öne Çıkan Projeler

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Neden Bizi Seçmelisiniz?

TESTIMONIALS

Our biggest award
is develop thriving
communities

“Searching for a dream home within budget, that too in Rajarhat is a critical job for anybody. We knew this but still ventured into it looking for something close to our heart, and a envy for others. ”
en güncel haberler.

ESSA Yapı Blog